Ibuprofen Aflofarm tabletki drazowane 200 mg 10 tabl.

  • Ibuprofen Aflofarm tabletki drazowane 200 mg 10 tabl.
  • Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
- +

Kod produktu: 31998

Ibuprofen Aflofarm tabletki drazowane 200 mg 10 tabl. opis

Na platformie Liki24.pl możesz zamówić Ibuprofen z dostawą do domu w kilka godzin.

Ibuprofen tabletki 200 mg jest dostępny w aptekach.

Dodaj Ibuprofen 200 mg w postaci tabletki producenta AFLOFARM do koszyka, złóż zamówienie i nasz kurier kupi jego w aptece za od 2.99 zł i dostarczy Ci do domu nawet w kilka godzin!

Ibuprofen Aflofarm tabletki drazowane 200 mg 10 tabl. ulotka

 Ibuprofen Aflofarm, 200 mg tabletki drazowane

 Ibuprofenum

Nalezy uwaznie zapoznac sie z trescia ulotki przed zazyciem leku, poniewaz zawiera ona informacje wazne dla pacjenta.

Lek ten nalezy zawsze przyjmowac dokladnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub wedlug zalecen lekarza lub farmaceuty.

-                 Nalezy zachowac te ulotke, aby w razie potrzeby móc ja ponownie przeczytac.

-                 Jesli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja, nalezy zwrócic sie do farmaceuty.

-                 Jesli u pacjenta wystapia jakiekolwiek objawy niepozadane, w tym wszelkie mozliwe objawy niepozadane niewymienione w ulotce, nalezy powiedziec o tym lekarzowi lub farmaceucie. Patrz punkt 4.

-                 Jesli po uplywie 3 dni nie nastapila poprawa lub pacjent czuje sie gorzej, nalezy skontaktowac sie z lekarzem. 

Spis tresci ulotki

1.         Co to jest lek Ibuprofen Aflofarm i w jakim celu sie go stosuje

2.         Informacje wazne przed przyjeciem leku Ibuprofen Aflofarm

3.         Jak przyjmowac lek Ibuprofen Aflofarm 

4.         Mozliwe dzialania niepozadane 

5.         Jak przechowywac lek Ibuprofen Aflofarm

6.         Zawartosc opakowania i inne informacje

 

1.              Co to jest lek Ibuprofen Aflofarm i w jakim celu sie go stosuje

 

Ibuprofen Aflofarm jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgoraczkowym i przeciwzapalnym. Nalezy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Lek zawiera substancje czynna ibuprofen.

Wskazania do stosowania

-  bóle o róznej etiologii o nasileniu slabym do umiarkowanego w tym: bóle glowy, migrena, bóle zebów, bóle miesniowe, bóle okolicy ledzwiowo-krzyzowej, bóle kostne i stawowe, nerwobóle; 

-  bolesne miesiaczkowanie;

-  goraczka (miedzy innymi w przebiegu grypy, przeziebienia lub innych chorób zakaznych).

Lek Ibuprofen Aflofarm przeznaczony jest do stosowania doraznego. Jezeli objawy utrzymuja sie lub nasilaja, lub jesli wystapia nowe objawy, nalezy skontaktowac sie z lekarzem.

 

2.              Informacje wazne przed przyjeciem leku Ibuprofen Aflofarm

Kiedy nie stosowac leku Ibuprofen Aflofarm:

-  jesli pacjent ma uczulenie na ibuprofen oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek z pozostalych skladników tego leku (wymienionych w punkcie 6); - jesli u pacjenta wystapila dusznosc, astma, katar lub pokrzywka po przyjeciu kwasu acetylosalicylowego (jak np. aspiryna) lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, poniewaz Ibuprofen Aflofarm moze u tych pacjentów wywolac podobne objawy niepozadane;

-  jesli u pacjenta wystapilo kiedykolwiek przedziurawienie (perforacja) sciany zoladka lub jelita, zwiazane ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ);

-  jesli u pacjenta wystepuje lub kiedykolwiek wystapila choroba wrzodowa zoladka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie wrzodu; 

-  jesli pacjent ma ciezka niewydolnosc watroby lub nerek;  

-  jesli pacjent ma ciezka niewydolnosc serca; 

-  jesli pacjent przyjmuje jednoczesnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2, jak celekoksyb lub etorykoksyb;

-  jesli pacjentka jest w III trymestrze ciazy; 

-  jesli pacjent ma skaze krwotoczna (zaburzenia krzepniecia krwi).

Ostrzezenia i srodki ostroznosci 

Przyjmowanie leków przeciwzapalnych/przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, moze wiazac sie z niewielkim wzrostem ryzyka zawalu serca lub udaru, w szczególnosci gdy sa stosowane w duzych dawkach. Nie nalezy przekraczac zalecanej dawki i czasu trwania leczenia. 

Przed zastosowaniem leku Ibuprofen Aflofarm pacjent powinien omówic to z lekarzem lub farmaceuta:

-  jesli u pacjenta wystepuja choroby serca, takie jak niewydolnosc serca, dlawica piersiowa (ból w klatce piersiowej), pacjent mial atak serca, operacje pomostowania, wystepuje u pacjenta choroba tetnic obwodowych (slabe krazenie krwi w nogach z powodu zwezenia lub zablokowania tetnic) lub jesli pacjent przeszedl jakikolwiek udar (w tym mini-udar lub przemijajacy atak niedokrwienny – TIA); 

-  jesli pacjent choruje na nadcisnienie tetnicze, cukrzyce, wystepuje u niego zwiekszone stezenie cholesterolu, w rodzinie pacjenta wystepowala choroba serca lub udar, lub jesli pacjent pali  tyton;

-  jesli u pacjenta wystepuja niektóre choroby skóry (toczen rumieniowaty ukladowy (ang. SLE) lub mieszana choroba tkanki lacznej); 

-  jesli pacjent ma choroby zoladka i (lub) jelit (jak, np.: przewlekle zapalenie jelit, wrzodziejace zapalenie dwunastnicy, choroba Lesniowskiego-Crohna objawiajaca sie m.in. przewlekla biegunka), choroby odbytu i odbytnicy, poniewaz zwieksza sie ryzyko krwawien z przewodu pokarmowego;

-  jesli pacjent ma zaburzenia czynnosci nerek i watroby;

-  jesli pacjent ma zaburzenia krzepniecia krwi (ibuprofen moze przedluzyc czas krwawienia);

-  jesli pacjent ma astme oskrzelowa lub alergie (wystepujaca aktualnie lub w przeszlosci), poniewaz po przyjeciu leku moze wystapic skurcz oskrzeli; 

-  jesli pacjent przyjmuje dodatkowo inne leki (szczególnie leki przeciwzakrzepowe, moczopedne, nasercowe, kortykosteroidy);

-  jesli pacjent przyjmuje dodatkowo inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2;

-  jesli pacjent choruje na ospe wietrzna – nie zaleca sie stosowania leku;

-  jesli podczas dlugotrwalego stosowania duzych dawek leków przeciwbólowych wystapia bóle glowy – nie nalezy ich lagodzic poprzez zwiekszanie dawki leku przeciwbólowego; - jesli wystapia zaburzenia widzenia, pacjent powinien skontaktowac sie z lekarzem okulista;

-  lek moze maskowac (ukrywac) objawy istniejacego zakazenia;

-  jesli pacjent ma choroby przewodu pokarmowego, szczególnie jesli ukonczyl 65 lat, powinien poinformowac lekarza o wszelkich nietypowych objawach dotyczacych przewodu pokarmowego (szczególnie o krwawieniu, bólach), zwlaszcza w poczatkowym okresie leczenia. Ibuprofen Aflofarm moze przyjmowac w porozumieniu z lekarzem.

Pacjenci ci powinni stosowac jak najmniejsza skuteczna dawke produktu leczniczego.

Nalezy zachowac ostroznosc stosujac jednoczesnie lek Ibuprofen Aflofarm u pacjentów, stosujacych jednoczesnie inne leki, które moga zwiekszac ryzyko wystapienia zaburzen zoladka i jelit lub krwawienia, takie jak kortykosteroidy lub leki przeciwzakrzepowe jak acenokumarol lub leki antyagregacyjne jak kwas acetylosalicylowy.

Jednoczesne, dlugotrwale stosowanie róznych leków przeciwbólowych moze spowodowac uszkodzenie nerek, a nawet niewydolnosc nerek (nefropatia postanalgetyczna).

Reakcje skórne 

Notowano wystepowanie ciezkich reakcji skórnych zwiazanych ze stosowaniem leku Ibuprofen

Aflofarm. Jesli pojawia sie: jakakolwiek wysypka na skórze, zmiany na blonach sluzowych, pecherze lub inne objawy uczulenia, nalezy przerwac przyjmowanie leku Ibuprofen Aflofarm i niezwlocznie zwrócic sie o pomoc medyczna, poniewaz moga to byc pierwsze objawy bardzo ciezkiej reakcji skórnej. Patrz punkt 4. 

Jesli lek jest przyjmowany dlugotrwale, lekarz zleci regularne badanie czynnosci nerek, watroby oraz badania krwi.

Przyjmowanie ibuprofenu moze byc zwiazane z niewielkim zwiekszeniem ryzyka ataku serca (zawal serca) lub udaru. Ryzyko to zwieksza dlugotrwale przyjmowanie duzych dawek leku. Dlatego nie nalezy stosowac wiekszych dawek leku i wydluzac czasu leczenia niz jest to zalecane. Jesli objawy  sie utrzymuja, nasilaja lub nie ustapia po 3 dniach lub jesli wystapia nowe objawy, nalezy  skontaktowac sie z lekarzem.

Dzieci

Nie stosowac leku u dzieci w wieku ponizej 12 lat.

Ibuprofen Aflofarm a inne leki 

Nalezy powiedziec lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a takze o lekach, które pacjent planuje przyjmowac. 

Nie nalezy stosowac jednoczesnie z lekiem Ibuprofen Aflofarm leków wymienionych ponizej. Lek Ibuprofen Aflofarm moze wplywac na dzialanie innych leków lub tez inne leki moga wplywac na dzialanie leku Ibuprofen Aflofarm. 

Pacjent powinien poinformowac lekarza, jesli przyjmuje którykolwiek z nizej wymienionych leków.

Leki, które moga zwiekszyc krwawienie z przewodu pokarmowego:

-  kwas acetylosalicylowy ( stosowany w lagodzeniu bólu i obnizeniu goraczki, jak np. aspiryna);

-  inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ);

-  kortykosteroidy (leki zwane steroidami, stosowane w leczeniu m.in. astmy oskrzelowej);

-  leki przeciwplytkowe (leki zmniejszajace ryzyko tworzenia sie zakrzepów krwi);

-  selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (leki stosowane w leczeniu depresji). 

Ibuprofen Aflofarm moze nasilac dzialanie:

-  leków o dzialaniu przeciwzakrzepowym (tj. rozrzedzajace krew/zapobiegajace powstawaniu zakrzepów, takie jak aspiryna/kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna); - litu (leku stosowanego w leczeniu depresji);

-  metotreksatu (leku stosowanego w leczeniu niektórych nowotworów oraz reumatoidalnego zapalenia stawów);

-  digoksyny (leku stosowanego w leczeniu niewydolnosci serca);

-  fenytoiny (leku stosowanego w leczeniu cukrzycy).

Ibuprofen Aflofarm moze zmniejszyc skutecznosc:

-  leków obnizajacych cisnienie krwi (inhibitory ACE, takie jak captopril, leki beta-adrenolityczne, takie jak leki zawierajace atenolol, leki bedace antagonistami receptora angiotensyny II, takie jak losartan);

-  leków moczopednych (leki zwiekszajace wytwarzanie moczu);

-  mifeprystonu (lek o dzialaniu poronnym).

Leki, które moga spowodowac uszkodzenie nerek:

-  takrolimus (lek stosowany w leczeniu m.in. atopowego zapalenia skóry);

- cyklosporyna (lek stosowany u pacjentów po przeszczepieniu narzadów).

Nie nalezy stosowac jednoczesnie leku Ibuprofen Aflofarm:

-  z zydowudyna (lek stosowany w leczeniu zakazenia wirusem HIV), poniewaz moze wydluzyc sie czas krwawienia;

-  z probenecydem i sulfinpyrazonem (leki stosowane w leczeniu dny moczanowej), poniewaz moga opózniac wydalanie ibuprofenu;

-  z pochodnymi sulfonylomocznika (leki stosowane w leczeniu cukrzycy);

-  z antybiotykami chinolonowymi poniewaz zwiekszy to ryzyko wystapienia drgawek;

Takze niektóre inne leki moga ulegac wplywowi lub miec wplyw na leczenie lekiem Ibuprofen Aflofarm. Dlatego tez przed zastosowaniem leku Ibuprofen Aflofarm z innymi lekami zawsze nalezy poradzic sie lekarza lub farmaceuty.

Ciaza, karmienie piersia i wplyw na plodnosc

Jesli pacjentka jest w ciazy lub karmi piersia, przypuszcza ze moze byc w ciazy lub gdy planuje miec dziecko, powinna poradzic sie lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie nalezy stosowac leku Ibuprofen Aflofarm w I i II trymestrze ciazy.

Nie wolno stosowac tego leku w ostatnim trymestrze ciazy. Lek moze zwiekszac ryzyko powiklan u matki i u dziecka w okresie okoloporodowym. 

Ibuprofen przenika do mleka kobiecego w niewielkim stopniu. Poniewaz nie ma doniesien o szkodliwym wplywie leku na niemowleta, przerwanie karmienia nie jest konieczne w trakcie krótkotrwalego przyjmowania ibuprofenu, w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i goraczki.

Ibuprofen Aflofarm moze niekorzystnie wplywac na plodnosc u kobiet; dzialanie to jest przemijajace i ustepuje po zakonczeniu leczenia.

Prowadzenie pojazdów i obslugiwanie maszyn

Ibuprofen Aflofarm nie ma wplywu lub wywiera niewielki wplyw na zdolnosc prowadzenia pojazdów i obslugiwania maszyn. Jesli wystapi sennosc, zawroty glowy lub zaburzenia widzenia, nie nalezy prowadzic pojazdu ani obslugiwac maszyn.

Ibuprofen Aflofarm zawiera sacharoze i sód

Sacharoza

Lek zawiera 420,5 mg sacharozy w 1 tabletce.

Jezeli stwierdzono wczesniej u pacjenta nietolerancje niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktowac sie z lekarzem przed przyjeciem leku.

Sód

Lek zawiera 0,7-0,84 mg sodu w 1 tabletce.

Lek zawiera mniej niz 1 mmol (23 mg) sodu w 1 tabletce, to znaczy lek uznaje sie za „wolny od sodu”.

 

3.              Jak przyjmowac lek Ibuprofen Aflofarm

 

Ten lek nalezy zawsze przyjmowac dokladnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub wedlug wskazan lekarza, czy farmaceuty. W razie watpliwosci nalezy zwrócic sie do lekarza lub farmaceuty 

Bez porozumienia z lekarzem nie nalezy przyjmowac leku Ibuprofen Aflofarm dluzej niz:

-  3 dni w przypadku bólu i goraczki;

-  2 dni w przypadku przeziebienia lub grypy. 

Lek przeznaczony do doraznego stosowania. Jezeli objawy utrzymuja sie lub nasilaja lub jesli wystapia nowe objawy, nalezy porozumiec sie z lekarzem.

Lek do stosowania doustnego.

Zalecana dawka to

Dorosli i mlodziez w wieku powyzej 12 lat: dawka poczatkowa 1 do 2 tabletek, nastepnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin.

Tabletki nalezy popic woda. 

Nie stosowac wiecej niz 6 tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciagu doby. 

Stosowanie u dzieci

Leku nie nalezy podawac dzieciom w wieku ponizej 12 lat. 

Przyjecie wiekszej niz zalecana dawki leku Ibuprofen Aflofarm

Jesli pacjent zastosowal wieksza niz zalecana dawke leku Ibuprofen Aflofarm lub jesli dziecko przypadkowo przyjelo lek, nalezy zawsze zwrócic sie do lekarza lub zglosic do najblizszego szpitala, aby uzyskac opinie o mozliwym zagrozeniu dla zdrowia i porade na temat dzialan, jakie nalezy w takim przypadku podjac. 

Objawy moga obejmowac nudnosci, bóle zoladka, wymioty (moga wystepowac slady krwi), bóle glowy, dzwonienie w uszach, dezorientacja i oczoplas. Po przyjeciu duzej dawki wystepowala sennosc, ból w klatce piersiowej, kolatanie serca, utrata przytomnosci, drgawki (glównie u dzieci), oslabienie i zawroty glowy, krew w moczu, uczucie zimna i problemy z oddychaniem.

Pominiecie przyjecia leku Ibuprofen Aflofarm 

Nalezy kontynuowac przyjmowanie leku, nie zwiekszajac nastepnej dawki.  Nie nalezy stosowac dawki podwójnej w celu uzupelnienia pominietej dawki.

W razie jakichkolwiek dalszych watpliwosci zwiazanych ze stosowaniem tego leku, nalezy zwrócic sie do lekarza lub farmaceuty.

 

4.              Mozliwe dzialania niepozadane

 

Jak kazdy lek, lek ten moze powodowac dzialania niepozadane, chociaz nie u kazdego one wystapia.

Nalezy natychmiast powiadomic lekarza lub zglosic sie do najblizszego szpitala, jesli wystapi:

- wysypka, silne puchniecie twarzy, ust lub gardla utrudniajace oddychanie, mówienie lub przelykanie, zmniejszenie cisnienia krwi, wolne lub szybkie tetno, bladosc, niepokój, pocenie sie, zawroty glowy, skurcz oskrzeli, utrata przytomnosci, zatrzymanie oddechu i pracy serca;

-  krwawienie z przewodu pokarmowego (wymioty zawierajace krew lub fusowata tresc – podobna do fusów z kawy, czarny stolec lub krew w stolcu).

Moga wystapic nastepujace objawy niepozadane:

Niezbyt czesto (wystepuja u 1 do 10 osób na 1 000):

-  ból brzucha, nudnosci, niestrawnosc (uczucie gniecenia w zoladku, wzdecia, odbijanie, zgaga, zaparcia);

-  bóle glowy;

-  mroczki, niewyrazne widzenie, podwójne widzenie, zaburzenia widzenia barwnego;

-  pokrzywka, swiad.

Rzadko (wystepuja u 1 do 10 osób na 10 000):

-  biegunka, wzdecia, zaparcia, wymioty, zapalenie blony sluzowej zoladka;

-  zawroty glowy, bezsennosc, zmeczenie;

- pobudzenie, drazliwosc;

-  obrzeki.

 

Bardzo rzadko (wystepuja u mniej niz 1 osoby na 10 000):

-  choroba wrzodowa zoladka i (lub) dwunastnicy; 

-  krwawienie z przewodu pokarmowego (spowodowane przedziurawieniem sciany zoladka lub jelita), czasem ze skutkiem smiertelnym, zwlaszcza u osób w podeszlym wieku;

-  wrzodziejace zapalenie blony sluzowej jamy ustnej;

-  nasilenie objawów zapalenia jelita grubego i choroby Crohna; 

-  nadcisnienie;

-  niewydolnosc serca;

-  azotemia, krwiomocz, niewydolnosc nerek, w tym ostra niewydolnosc nerek, martwica brodawek nerkowych, zmniejszenie klirensu kreatyniny, wielomocz, zmniejszenie ilosci wydalanego moczu, zwiekszenie stezenia sodu w surowicy (retencja sodu);

- szumy uszne, zaburzenia sluchu;

-  zaburzenia czynnosci watroby, szczególnie podczas dlugotrwalego stosowania leku;

- znaczne zmniejszenie liczby wszystkich krwinek (anemia, leukopenia, maloplytkowosc, pancytopenia, agranulocytoza). Pierwszymi objawami sa: goraczka, ból gardla, powierzchowne owrzodzenie blony sluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmeczenie, krwawienia z nosa lub wylewy podskórne (np. siniaki, plamica, wybroczyny); 

-  rumien wielopostaciowy (sino - czerwone plamy na skórze, niekiedy z pecherzami), toksyczne martwicze oddzielanie naskórka, wystepowanie na skórze i (lub) blonach sluzowych pecherzy, które po peknieciu tworza bolesne rany, czesto równoczesnie wystepuje goraczka, ból miesni i stawów (jest to tzw. zespól Stevensa-Johnsona);

- zluszczanie sie duzych powierzchni naskórka i jego martwica;

-  toczen rumieniowaty ukladowy (przewlekla choroba spowodowana zaburzeniami ukladu odpornosciowego, obejmujaca wiele narzadów);

-  mieszana choroba tkanki lacznej;

-  sztywnosc karku, bóle glowy, nudnosci, wymioty, goraczka, zaburzenia orientacji (sa to objawy jalowego zapalenia opon mózgowych);

-  zaburzenia swiadomosci;

-  ciezkie reakcje nadwrazliwosci: obrzek twarzy, jezyka i krtani utrudniajacy oddychanie, mówienie lub przelykanie, dusznosc, przyspieszone tetno, zmniejszenie cisnienia krwi lub wstrzas, nasilenie objawów astmy;

-  depresja, zaburzenia emocjonalne.

 

Czestosc nieznana (czestosc nie moze byc okreslona na podstawie dostepnych danych):

- Moga wystapic ciezkie reakcje skórne znane jako zespól DRESS. Do objawów zespolu DRESS naleza: wysypka skórna, goraczka, obrzek wezlów chlonnych oraz zwiekszenie liczby eozynofilów (rodzaj bialych krwinek).

-  Czerwona luskowata wysypka ze zgrubieniami pod skóra i pecherzami, umiejscowiona przewaznie w faldach skórnych, na tulowiu i konczynach górnych, z goraczka wystepujaca na poczatku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa). Jesli takie objawy wystapia, nalezy przerwac przyjmowanie leku Ibuprofen Aflofarm i niezwlocznie zwrócic sie o pomoc medyczna. Patrz takze punkt 2.

Przyjmowanie takich leków, jak Ibuprofen Aflofarm  moze byc zwiazane z niewielkim zwiekszeniem ryzyka ataku serca (zawal serca) lub udaru. 

W przypadku wystapienia któregokolwiek z wyzej wymienionych objawów, nalezy odstawic lek  i skontaktowac sie z lekarzem.

Zglaszanie dzialan niepozadanych

Jesli wystapia jakiekolwiek objawy niepozadane, w tym wszelkie objawy niepozadane niewymienione w ulotce, nalezy powiedziec o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Dzialania niepozadane mozna zglaszac bezposrednio do Departamentu Monitorowania

Niepozadanych Dzialan Produktów Leczniczych Urzedu Rejestracji Produktów Leczniczych,

Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa

tel.: + 48 22 49 21 301 faks: + 48 22 49 21 309 e-mail: [email protected]

Dzialania niepozadane mozna zglaszac równiez podmiotowi odpowiedzialnemu.

Dzieki zglaszaniu dzialan niepozadanych mozna bedzie zgromadzic wiecej informacji na temat bezpieczenstwa stosowania leku.

 

5.              Jak przechowywac lek Ibuprofen Aflofarm

 

Lek nalezy przechowywac w miejscu niewidocznym i niedostepnym dla dzieci.

Przechowywac w temperaturze ponizej 25?C. Przechowywac w oryginalnym opakowaniu. 

Nie stosowac tego leku po uplywie terminu waznosci zamieszczonego na blistrze i na pudelku po EXP. Termin waznosci oznacza ostatni dzien podanego miesiaca.

Leków nie nalezy wyrzucac do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Nalezy zapytac farmaceute, jak usunac leki, których sie juz nie uzywa. Takie postepowanie pomoze chronic srodowisko.

 

6.              Zawartosc opakowania i inne informacje 

 

Co zawiera lek Ibuprofen Aflofarm

- Substancja czynna leku jest ibuprofen.1 tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu.

- Pozostale skladniki to: hypromeloza, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, guma arabska, sacharoza, talk, tytanu dwutlenek (E 171), mieszanina bialego wosku pszczelego i wosku Carnauba (Capol 1295).

 

Jak wyglada lek Ibuprofen Aflofarm i co zawiera opakowanie Ibuprofen Aflofarm to tabletki drazowane.

Opakowanie produktu to: 10, 20 tabletek w tekturowym pudelku.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. ul. Partyzancka 133/151 95-200 Pabianice

tel. (42) 22-53-100

 

Ibuprofen Aflofarm tabletki drazowane 200 mg 10 tabl. opinie

Brak opinii o tym produkcie.

Napisz opinię