Zamknij

Natalis 1 żel 15 ml + aplikator

HEALTHTRADE
Kod produktu: 139448

Opis

Żel położniczy Natalis™ 1 zwiększa naturalne nawilżenie podczas pierwszej fazy (etap wczesny i aktywny) oraz drugiej fazy (etap skurczów partych) porodu naturalnego.

WSKAZANIA

Żel  położniczy  Natalis™  1  został  opracowany  w  celu  ułatwienia  porodu  naturalnego.  Żel  położniczy  Natalis™  1  jest stosowany podczas porodu naturalnego w celu ułatwienia  jego przebiegu zarówno matce, jak i dziecku oraz w celu ochrony dna miednicy. Żel położniczy Natalis™ 1 tworzy warstwę poślizgową w kanale rodnym, zmniejszając tarcie płodu o ściany
kanału rodnego.
Żel położniczy Natalis™ 1 jest sterylny, hipoalergiczny, przewodzi prąd elektryczny, ma lekko kwaśny odczyn, jest izotoniczny i kompatybilny z błonami śluzowymi.
Żel położniczy Natalis™ 1 może być stosowany zarówno u pierworódek, jak i u wieloródek, a także w stanach po cięciu cesarskim i w przypadku zabiegowego bądź chirurgicznego
zakończenia porodu.
Żel położniczy Natalis™ 1 ułatwia przebieg i skraca czas trwania porodu, a także chroni płód oraz pochwę, dno miednicy i narządy rodne matki.

DZIAŁANIE

- ułatwienie porodu naturalnego w celu ochrony matki i dziecka przez zmniejszenie niepożądanego tarcia zarówno u pierworódek, jak i wieloródek, w stanach po cięciu cesarskim,
w przypadku porodów w wodzie, porodu przedwczesnego, a także pęknięcia błon porodowych;
- łagodzenie skutków porodu przedłużonego;
- ułatwienie zabiegów chirurgicznych wykonywanych podczas porodu;
- ochrona narządów rodnych podczas porodu naturalnego;
- ułatwienie ręcznego oddzielenia łożyska.

DAWKOWANIE

Żel położniczy Natalis™ 1 jest podawany podczas badania ginekologicznego w trakcie pierwszego etapu porodu. Cała zawartość strzykawki podawana jest do pochwy (kanału rodnego)
począwszy od zakończenia szyjki macicy, przy użyciu elastycznego aplikatora dopochwowego lub ręcznie. Możliwe jest uzupełnienie tak powstałej warstwy poślizgowej dodatkowym
płynem, w celu uzyskania pełnego pokrycia ścian kanału rodnego. Można w tym celu zastosować roztwór NaCl lub inny roztwór aseptyczny.
Żel położniczy Natalis™ 1 skraca czas trwania porodu. Dlatego powinien być stosowany podczas całego porodu.
Przeciętnie stosowana dawka to 15-30 ml żelu Natalis™ 1 na poród. Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń, maksymalna dawka żelu położniczego Natalis™ 1 wynosi 30 ml.
Aplikacja wyłącznie przez wykwalifikowany personel położniczy.

PRZECIWWSKAZANIA

Żelu położniczego Natalis™ 1 nie należy stosować w przypadku:
- podejrzenia zakażenia płynu owodniowego
- objawów niedotlenienia płodu
- znanej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu
- przeciwwskazań do porodu naturalnego.

Liki24 w liczbach
800 000+
użytkowników
4 kraje
Polska, Ukraina, Rumunia, Węgry
4.7 mln
dostarczonych produktów
5 000+
współpracujących aptek

Natalis 1 żel 15 ml + aplikator opinie

Brak opinii o tym produkcie.